Страницы

пʼятниця, 14 червня 2013 р.

Сьогодні - 122-річчя від дня народження Євгена Коновальця!

14 червня 1891 року народився Євген Коновалець — полковник Армії УНР, командант УВО, голова Проводу Українських Націоналістів.

sub.php
У жовтні-листопаді 1917 р. Коновалець спільно з Р.Дашкевичем та ін. членами Галицько-Буковинського комітету сформував Галицько-Буковинський курінь Січових Стрільців, який незабаром перетворився в одну з найбоєздатніших частин Армії Української Народної Республіки. В січні 1918 р. Коновалець після проведення реорганізації Галицько-Буковинського куреня Січових Стрільців було обрано командиром Куреня Січових Стрільців.

В 1918-19 рр. Коновалець командував дивізією, корпусом і групою Січових Стрільців під час бойових операцій проти більшовицьких і денікінських військ. Після прийняття 6.12.1919 на нараді Головного Отамана з представниками уряду та військовими керівниками УНР рішення про розформування українських регулярних частин, К. видав наказ по самодемобілізацію підрозділів Січових Стрільців.

У листопаді 1919 К. потрапив у польський табір для військовополонених у Луцьку. Весною 1920 р., звільнившись з увґязнення, Коновалець перебрався в Чехословаччину. Намагався у порозумінні з С. Петлюрою організувати з колишніх бійців УГА і українських полонених з таборів у Італії військове формування та робив спроби організувати збройне підпілля на окупованих українських землях.

У серпні 1920 за безпосередньою участю Коновальця було створено Українську Військову Організацію. 20.7.1921 він повернувся до Львова і очолив Начальну Команду УВО. Коновалець був співорганізатором Другого Зимового походу Армії УНР. З грудня 1922 Коновалець був змушений жити в еміграції у Чехословаччині, Німеччині, Швейцарії та Італії. В листопаді 1927 за ініціативою Коновальця на одній з нарад УВО було вирішено створити єдину революційно-політичну організацію, діяльність якої ґрунтувалася б на націоналістичній ідеології та поширювалась на всі українські землі.

28 січня - 3 лютого 1929 на Першому Конгресі Українських Націоналістів у Відні було створено Організацію Українських Націоналістів, головою проводу якої було обрано Коновальця. 25.5.1938 Коновалець загинув у Роттердамі (Голландія), відкриваючи поштовий пакет, в якому знаходився вибуховий пристрій, переданий йому агентом радянських спецслужб Судоплатовим. Похований на кладовищі Кросвік у Роттердамі. 

Сьогодні виповнилося 122 роки з дня уродин Євгена Коновальця. Якби сьогоднішні державотворці мали в серці хоча б крихту того, що мав цей полковник, ми би жили нині в Українській Україні, а не в окупованій бандитами і кремлем Малоросії.

Пам'ятаємо його слова: "У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю".


Прес-служба Павлоградської міської організації ВО "Свобода"


Немає коментарів:

Дописати коментар