Проєкт Трудового кодексу України, що нині до першого читання в парламенті готує провладна більшість, розроблено на догоду роботодавцям. Тому його ухвалення призведе до суттєвого звуження, а почасти й прямих утисків прав найманих працівників. Пропозиція авторів документу – "регіоналів" Стояна та Сухого – вирішувати суперечливі питання в судовому порядку є нічим іншим, як знущанням над українцями. Про це 11 червня 2013 року заявив народний депутат України від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Михайло Блавацький.
Свободівець зазначив, що у новій редакції Трудового кодексу працівників фактично позбавляють права на страйк.
"Роботодавець для врегулювання трудового спору може застосовувати тимчасову зупинку роботи підприємства або суттєве скорочення обсягів виробництва з одночасним припиненням виплати заробітної плати частині або всім працівникам. Ця норма є прихованим локаутом, який попереднім проєктом цієї статті було заборонено", – підкреслив Михайло Блавацький.
З точки зору свободівця, відсутній також чіткий механізм відповідальности роботодавця за порушення трудових прав працівника та профспілки.
"Роботодавець тепер матиме право самостійно регулювати всі внутрішні питання шляхом видачі локальних нормативних актів. Зокрема, встановлювати шестиденний робочий тиждень, встановлювати відео- та аудіоспостереження за працівниками, звільняти за відмову від медогляду, за розголошення даних про заробітну плату і таке інше", – наголосив націоналіст.
Характеризуючи новий Трудовий кодекс, народний депутат вважає, що документ надає роботодавцям надвеликі повноваження у трудовому процесі.
"У Кодексі чітко закріплюється та розвивається концепція – відокремити працівника від механізму колективного захисту та громадського контролю за трудовими відносинами. Зокрема, додано механізм особистого договору "роботодавець – робітник", із фактичним усуненням профспілки від контролю за встановленням умов праці. Таким чином, профспілки не будуть захищати працівників, а даватимуть рекомендації роботодавцеві, які останній не зобов'язаний буде виконувати. У зв'язку з цим кожен працівник потрапить у рабство до роботодавця!" – резюмував свободівець.
Немає коментарів:
Дописати коментар